نامزدهای غزال زرین بخش سینمای ملی جشنواره فیلم سبز معرفی شدند

نامزدهای بخش های پویانمایی، مستند کوتاه ، مستند بلند، داستانی کوتاه و داستانی بلند جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، هیات داوران بخش مسابقه ملی جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران متشکل از دکتر اسماعیل کهرم ، عزیزالله حاجی مشهدی، دکترشهاب الدین عادل ، مرضیه برومند ، محسن امیر یوسفی، وحید نصیریان وآیدا پناهنده نامزدهای غزال زرین بخش های مختلف را بدین شرح معرفی کردند :

بخش پویانمایی (انیمیشن)

نامزدهای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی پویانمایی

۱-اینسان به کارگردانی و تهیه کنندگی  مهدی آقاجانی

۲-ناگهان باد بر می خیزد به کارگردانی ادریس سامانی و صداوسیمای مرکز مهاباد

۳- زادگاه زندگی به کارگردانی و تهیه کنندگی علی نیکوکار

۴-کشاورز و ربات به کارگردانی عبدالله علیمراد وتهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

۵-درخت به کارگردانی ساره شفیعی پورو تهیه کنندگی موسسه “رای آوینش”

۶-قطره به کارگردانی و تهیه کنندگی  بهنام شجاعی

مستند کوتاه

نامزدهای بهترین کارگردانی :

۱-اوسیا به کارگردانی علیرضا دهقان

۲-نوروز در نئوربه کارگردانی عبدالله عزیزی

۳- موکان به کارگردانی محمد علی رخشانی(هاشم زهی)

۴-زمستان عشق و سایر قوانین به کارگردانی یاسر خیر

نامزدهای بهترین فیلم مستند کوتاه:

۱-اوسیا به تهیه کنندگی  علیرضا دهقان

۲-نوروز در نئوربه تهیه کنندگی  عبدالله عزیزی

۳- موکان به تهیه کنندگی  محمد رضا خوش فرمان

۴-زمستان عشق و سایر قوانین به تهیه کنندگی  یاسر خیر

۵-سه سنجاقک به تهیه کنندگی دلاور دوستانیان

۶-جرعه های تاریخ به تهیه کنندگی سید میکائیل موسوی

 

بخش مستند بلند

نامزدهای بهترین پژوهش مستند:

۱- کمیل سوهانی برای مستند بلند  مادر کشی

۲-پژمان مظاهری پور برای مستند بلند غبار سرخ

۳-حجت طاهری برای مستند بلند زندگی در خور موسی

۴-کمیل سهیلی .فاطمه داوودی برای مستند بلند قربانی

۵-سید میکاییل موسوی  برای  مستند جرعه های تاریخ

نامزدهای بهترین دستاورد فنی مستند بلند و کوتاه  :

۱-حجت و عبدالخالق طاهری برای تصویربرداری  فیلم  زندگی در خور موسی

۲-مهدی نور محمدی برای تصویربرداری  فیلم در پناه بلوط

۳-دلاور دوستانیان برای تصویربرداری سه سنجاقک

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستد بلند :

۱-در پناه بلوط به کارگردانی مهدی نور محمدی

۲-مادر کشی به کارگردانی کمیل سوهانی

۳-زندگی در خور موسی به کارگردانی حجت طاهری

۴-ایران جنوب غربی به کارگردانی محمد رضا فر طوسی

نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند

۱-در پناه بلوط به تهیه کنندگی مهدی نور محمدی

۲-مادر کشی به تهیه کنندگی محمد شکیبا نیا

۳-زندگی در خور موسی به تهیه کنندگی عبدالخالق طاهری

۴-ایران جنوب غربی به تهیه کنندگی محمد رضا فر طوسی و محمد رضا جامعی

بخش داستانی

نامزدهای بهترین کارگردانی  فیلم کوتاه داستانی   :

۱-نجس به کارگردانی بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک)

۲-تواتر به کارگردانی محمد علی محراب بیگی

۳ Impression-XPS160به کارگردانی تی یام یابنده

۴-سربازها لک لکلک ها را دوست دارند به کارگردانی سعید نجاتی

۵- زباله به کارگردانی حسین حضوری

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه داستانی  : 

۱-نجس به تهیه کنندگی سینا برادران آهنگری

۲-تواتر به تهیه کنندگی محمد علی محراب بیگی

۳-سربازها لک لکلک ها را دوست دارند به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان استان تهران

۴- زباله به تهیه کنندگی  حسین حضوری

نامزدهای بهترین فیلم  وبهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی

۱-خواب آب به کارگردانی وتهیه کنندگی فرهاد مهرانفر

۲-طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی محمد علی حسین نژاد

۳-گمیچی به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا و تهیه کنندگی جواد قلی زاده

۴-بلوگا به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی احمد زالی

مراسم اعلام برندگان پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران عصر جمعه ۳۱ اردیبهشت در محل فرهنگسرای آسمان با حضورمسئولین  و چهره های شاخص فرهنگی و هنری برگزار خواهد شد .